3 דברים שאפשר לעשות עם כספים אבודים שאיתרתם
איתור כספים אבודים

3 דברים שאפשר לעשות עם כספים אבודים שאיתרתם

מיזמים שונים במדינת ישראל מאפשרים לכל תושב לבצע בדיקות מהירות ויעילות למציאת כספים אבודים. ישראלים רבים מוצאים שהם זכאים לקבל בחזרה אלפי ועשרות אלפי שקלים בחזרה מגורמים שונים במדינת ישראל, ואחרי שהם מקבלים את אותם הכספים נשאלת השאלה איפה כדאי להשקיע אותם? אז כמובן שאפשר להוציא אותם בבת אחת על חופשה משפחתית מפנקת בקאריביים, אבל כדאי שתכירו עוד לפחות 3 דברים שאפשר לעשות עם כספים אבודים שאיתרתם. אז מוכנים? בואו נתחיל!

מה זה בכלל כספים אבודים?

כספים אבודים הם כספים שלאורך השנים יצא לכם "לפזר" בכל מיני מקומות, ומאז לא ראיתם אותם בחזרה. ייתכן שאתם אפילו לא מודעים לקיום אותם הכספים ובוודאי שלא לסכום המצטבר שלהם, ולכן מיזמים כמו הר הכסף מאפשרים איתור שלהם ודרישה שלהם בחזרה. כספים כמו כספים שנשארו אצל חברות הביטוח השונות, כספים שאבדו בעקבות תשלום מס גבוה מדי ועוד הם רק חלק מהאפשרויות למציאת הכספים, אבל מה אפשר לעשות איתם?

3 דברים שאפשר לעשות עם כספים אבודים שאיתרתם

שמעתם פעם על המושג קרנות השתלמות? אם לא – נעים להכיר. השקעת כספים אבודים בקרנות השתלמות נותנת פטור על הכסף ממס הכנסה, והן בעלות יתרונות רבים נוספים. בין היתר, המשקיעים יכולים למשוך את הכספים שהצטברו בקרנות ההשתלמות לאחר 6 שנים, וכאשר תיגשו אליהם אחרי תקופת הזמן הזו – תגלו שהם מגיעים עם אחוז תשואה גבוה מאוד.

אגרות חוב – עוד אפשרות מעולה

מי שבוחר להשקיע באגרות חוב נותן למעשה הלוואה לחברה מסוימת. ברגע שיבוצע פדיון על אגרת החוב שאותה נתתם לחברה – תקבלו את הכסף בחזרה עם תוספת של ריבית עבור ההלוואה. כדאי לבדוק את הנושא בצורה מקיפה, היות ואגרות חוב הן עניין שיש בו גם סיכונים.

השקעה במניות של חברה

כספים אבודים יכולים לשמש אתכם גם לצרכי השקעה במניות של חברה. להבדיל מאגרות חוב, רכישת מניות של חברה תתן לכם בעלות כלשהי, קטנה או גדולה יותר, בחברה, ולכן יש בה אפשרות גם של רווח אך גם של הפסד, אז מומלץ להיות כאן עם היד על הדופק.

כתיבת תגובה